Projektor DLP / chyba pixelu / chybné pole obrazu:

Typickou chybou, ktorá sa vyskytuje v projektoroch DLP, vyrobených od roku 2007, je zvyšujúci sa počet bielych alebo čiernych bodiek, ktoré sa počas premietania neustále objavujú.
Úplná strata obrazu, oprava vykonávaná výmenou DLP čipu, výrazná úspora oproti nutnosti meniť celú základnú dosku projektora. Počas prvých 20 rokov výroby projektorov boli čipy DLP nezničiteľné. Videli sme jednotky s 50 000 alebo viac hodinami. Od roku 2007 sa v rámci úspory zmenil produkčný dizajn čipu DMD, ktorý sa po 3 až 4 rokoch poškodzuje a má vyššie opísanú chybu.

Chyba premietania LCD:

Typickými chybami v LCD projektoroch sú chyby obrazu, ako sú farebné škvrny na bielom pozadí, farebné škvrny na obrázku alebo iné chyby, ktoré sú na premietanom obraze viditeľné. V optickom systéme môže byť prach alebo chybný LCD displej, či polarizačný filter. Zvyčajne ide o opraviteľné poškodenia. V takomto prípade sa určite oplatí zaslať projektor na opravu, väčšinou tu môžeme ponúknuť rýchlu a pohodlnú opravu.

Projektor DLP alebo LCD nepremieta:

Ak zariadenie nereaguje, žiadna žiarovka alebo žiarovka nie je zapálená, je to často porucha napájania. Podľa poškodenia a jeho rozsahu určíme možnosť opravy alebo naceníme sumu výmeny základnej dosky alebo napájacieho modulu. Na sklade máme veľa zdrojov napájania a zdrojov svetla, v niektorých dokážeme vymeniť chybný komponent zdroja. Po diagnostike Vás vždy kontaktujeme s presnou cenovou ponukou.

Ďalšie typické poruchy

Vadná lampa

Poškodené vstupy

Vadné napajanie

Prehrievanie

Poškodený colorwheel